КАФЕДРА ЕКОНОМІЧНОЇ КІБЕРНЕТИКИ ТА МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН

  Чернівецький торговельно-економічний інститут

    Київського національного торговельно-економічного університету

learn more

ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ У НАС

Новини кафедри:


Профорієнтаційна робота с учнями ЗОШ №16

     11-12 квітня 2018 року викладачі кафедри економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин ЧТЕІ КНТЕУ, а саме: д.е.н., професор Лучик В.Є., к.ф.-м.н., доцент Дрінь І.І., к.ф.-м.н., доцент Готинчан І.З., д.н.д.у., професор Королюк Ю.Г., к.е.н., доцент Верстяк О.М., к.е.н., ст. викладач Урсакій Ю.А. провели профорієнтаційну роботу з учнями Заставнянського та Хотинського районів, відвідавши 16 ЗОШ та навчально-виховних комплексів.

     Випускники дізналися про умови прийому на навчання до ВНЗ у 2018 році, особливості освітнього процесу у ЧТЕІ КНТЕУ та можливості подальшого працевлаштування. Також учні отримали роздатковий матеріал, в якому коротко висвітлено характеристики спеціальностей, за якими здійснюється підготовка у ЧТЕІ КНТЕУ.


Круглий стіл професорсько-викладацького складу на тему:
Проблеми створення персональних навчальних систем для викладання дисциплін інформаційного та математичного циклів

     23 травня 2017 року Відповідно до Плану проведення у ЧТЕІ КНТЕУ міжнародних, всеукраїнських та вузівських науково-практичних конференцій, круглих столів, 23 травня 2017 року кафедрою економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин було проведено круглий стіл професорсько-викладацького складу на тему «Проблеми створення персональних навчальних систем для викладання дисциплін інформаційного та математичного циклів». У заході взяли участь науковці та фахівці-практики, які обговорили сучасні тенденції розвитку сфери освіти в Україні; можливості дистанційної освіти в плані долучення до стандартів освіти Європейського Союзу; нові тенденції в навчальних програмах для студентів; важливість вивчення англійської мови для ІТ-фахівців; вимоги до підготовки фахівців для ІТ-індустрії.

     У роботі круглого столу брали участь представники найбільшої глобальної IT-компанії, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення та консультаційних послугах - SoftServe : Смолдирєва Любов – маркетолог, Костинюк Олексій – програміст, Бурштейн Тетяна- рекрутер SoftServe., а також викладач кафедри математичного моделювання ЧНУ - Строєв Олександр Миколайович, заступник директора з наукової, науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків ЧТЕІ КНТЕУ, доктор економічних наук, професор - Кифяк Василь Федорович, завідувач кафедри економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин, доктор економічних наук, професор – Лучик Василь Єфвремович, викладачі кафедри економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин та інших кафедр інституту, студенти денної форми навчання спеціальності «Економічна кібернетика». Організатором та модератором заходу виступали доценти кафедри економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин Дрінь І.І. та Косяченко С.В.

     За результатами обговорень питань круглого столу було внесено такі пропозиції:

     • впроваджувати рекомендації Круглого столу у навчальний процес щодо програм вивчення дисциплін інформаційного та математичного циклів;
     • вдосконалювати форми роботи зі студентами в умовах ущільненої сітки годин на вивчення дисципліни шляхом впровадження персональних навчальних систем;
     • активізувати творчу роботу викладачів і студентів з питань набуття практичних навиків створення та використання персональних навчальних систем.


Студентські наукові читання присвячені
100-річчю Української Народної республіки та діяльності видатного українського громадського діяча, кооператора, педагога Бориса Миколайовича Мартоса

     11 квітня 2017 року в Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ відбулися традиційні студентські наукові читання, в яких взяли участь студенти 1 курсу інституту, організовані викладачами кафедри економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин. Нинішній захід був присвячений 100-річчю Української Народної республіки та діяльності видатного українського громадського діяча, кооператора, педагога Бориса Миколайовича Мартоса. У доповідях, представлених студентами інституту Поповою Ерікою («Фінанси, банківська справа і страхування»), Гнатюком Андрієм («Товарознавство»), Косюченко Олександрою та Фокшек Христиною («Фінанси, банківська справа і страхування», скорочена форма), Шамалою Ольгою («Економіка підприємства»), Мельничук Ольгою («Харчові технології»), Патраш Наталією {«Товарознавство та експертиза у митній справі»), Шанюк Олександрою («Облік і оподаткування»), Гричук Надією і Руснак Лілією («Харчові технології»), Білак Богданою та Крижановською Єлизаветою («Менеджмент організацій торгівлі») та Пащин Русланою («Маркетинг») були розкриті найважливіші етапи становлення Української Народної республіки, її фінансової системи, проаналізовані спроби організації кооперативної діяльності та вирішення земельного питання урядом під керівництвом Б.Мартоса.

     Студентам були продемонстровані зразки грошових знаків періоду Першої Української революції 1917-1921 років, що мали вжиток на території УНР, а також сучасні ювілейні монети України з особистої колекції доцента кафедри економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин Бурачека В.Р.


Тренінг на тему:
«Управління часом: тайм-менеджмент»

     22 березня 2017 року у рамках діяльності Наукового товариства молодих учених та студентів ЧТЕІ КНТЕУ відбувся тренінг на тему «Управління часом: тайм-менеджмент», який провела тренер-аналітик Центру громадської активності «Синергія» Надія Луник. Захід мали змогу відвідати як постійні члени НТМУТС, так і всі бажаючі.

     Тематика тренінгу була дуже актуальною, тому одразу викликала жваву дискусію. Учасники грали в навчальні ігри, складали плани на майбутнє, вчилися розставляти серед них пріоритети та дізнались про «викрадачів часу». Надія Луник майстерно продемонструвала важливість умілого планування часу, щоб справи-«піщинки» не перетворювалися на справи-«гори», а також надала цікаві рекомендації із власного досвіду. Також цікавим було те, що як виявилось, не всі справи потрібно виконувати, адже інколи вони не приносять користі, а лише забирають наш безцінний час. Такі тренінги є досить актуальними для нашого суспільства, адже вони вчать правильно розподіляти свій час і реалізовувати усі намічені цілі.

     Наукове товариство молодих учених та студентів висловлює подяку Надії Луник за такий цікавий та змістовний тренінг і запрошує усіх охочих приєднуватися до нашого дружнього колективу.

     Слідкуйте за анонсами наших заходів та долучайтесь до нашої сторінки ВКонтакті за посиланням https://vk.com/nt_chtei_knteu


Відвідування студентами ЧТЕІ КНТЕУ лекції-презентації аташе політичного відділу Посольства Японії в Україні на тему :
«Рік Японії в Україні»

     22 лютого 2017 року студенти 2 курсу спеціальностей «Міжнародна економіка», «Фінанси, банківська справа та страхування» та співголова Наукового товариства молодих учених та студентів ЧТЕІ КНТЕУ Короп Б.М. відвідали лекцію-презентацію на тему «Рік Японії в Україні», яку провів аташе політичного відділу Посольства Японії в Україні пан Такаші Хірано.

     Захід був приурочений до відзначення року Японії в Україні, адже саме цьогоріч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Приємною несподіванкою стало те, що пан Такаші Хірано досконало володіє українською мовою. На зустрічі студенти мали можливість дізнатися більше про співпрацю України та Японії, а також про підтримку, яку надає Японія Україні. Так, за останні 3 роки Японія надала Україні фінансову допомогу у розмірі 1,86 млрд. дол. у рамках грантів для придбання медичного обладнання, для внутрішньо переміщених осіб, для реалізації проектів для боротьби з корупцією та ін. Пан Такаші Хірано підкреслив, що Японія підтримує територіальну цілісність України.

     Виступ політичного аташе був надзвичайно мотивуючим, оскільки розпочався із особистої історії знайомства аташе з Україною. Він розповів про те, що народився у невеличкому японському містечку і про Україну в дитинстві прочитав у батькових книжках. І після цього країна настільки йому сподобалася, що він почав вивчати українську мову і у 2002 році вперше подорожував Україною. Пізніше працював викладачем японської мови у Львівському національному університеті імені Івана Франка, а з 2013-го працює в посольстві Японії в Україні.

     Вагомим результатом зустрічі було отримання вичерпної інформації про можливість залучення органів місцевого самоврядування, мистецьких та навчальних закладів до участі у заходах у рамках «Року Японії в Україні», які проходитимуть з січня по грудень 2017 року. Організаціям, які б хотіли проводити власні заходи під патронатом Посольства Японії в Україні та отримати статус заходу, що проходить у рамках «Року Японії в Україні», необхідно подати заявку у встановленому форматі. Заходи, які будуть затверджені, отримають відповідний статус та можливість використання назви та логотипу «Року Японії в Україні», а також занесені в офіційний календар (ознайомитись з ним можна на сайті Посольства Японії в Україні).

     Пан Такаші Хірано закликав до плідної співпраці та наголосив, що далека Японія насправді є дуже близькою до України.


Відкрита лекція на тему:
«Графічний метод розв’язування задач лінійного програмування»

     9 листопада 2016 року доцентом кафедри економічної кібернетики та програмної інженерії ЧТЕІ КНТЕУ А.Р. Семчуком проведено інститутську відкриту лекцію з дисципліни «Економіко-математичне моделювання» на тему «Графічний метод розв’язування задач лінійного програмування» для студентів 2 курсу спеціальності «Міжнародна економіка».

     На парі, крім студентів та лектора, були присутні: заступник директора інституту з науково-педагогічної роботи та інноваційного розвитку Грицюк Е. О., декани факультетів Бикова Н. В., Полянко В. В., Труфен А. О., завідувачі кафедр та науково-педагогічні працівники. Відділ забезпечення якості освіти та інноваційного розвитку представляла методист Афоніна К. Ю.

     Під час лекції продемонстровано роботу п’яти програм, створених випускником магістратури кафедри економічної кібернетики та програмної інженерії Вудвудом Владиславом. Програми будують в інтерактивному режимі рисунки відповідно до теми лекції. Паралельно розв’язано всі задачі з використанням надбудови «Пошук розв’язку» електронних таблиць MS EXCEL. Крім цього, графічно показано специфіку розв’язування задач цілочислового лінійного програмування.

     При обговоренні лекції зазначено, що запропонований інтерактивний підхід побудови рисунків потрібно застосувати у дистанційній формі навчання, оскільки він дозволяє замінити пояснення викладача при їх створенні.